a
  • Polis Mevzuat
  • Disiplin Cezası
  • Nöbette cep telefonuyla oynadığı iddiasıyla uyarılara kayıtsız kalmaktan polis memuruna verilen cezanın iptali.

Nöbette cep telefonuyla oynadığı iddiasıyla uyarılara kayıtsız kalmaktan polis memuruna verilen cezanın iptali.

Görev sırasında telefonla oynamaktan polis memuruna verilen disiplin cezası.

Nöbette cep telefonuyla oynadığı iddiasıyla uyarılara kayıtsız kalmaktan polis memuruna verilen cezanın iptali.

Hassas Bölgeleri Koruma Şube Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru, nöbet görevini ifa ettiği sırada saat gece 00:12 sıralarında denetleme komiseri tarafından denetlenir. Görev sırasında herhangi bir olumsuzluk olmadığı ve genel durum iyi olduğu hususlarını denetleme defterine yazarak görevli polise teşekkür edip ayrılır. 6 dakika gibi kısa bir süre sonra saat 00:18 ‘de grup komiser yardımcısı gelerek aynı polis memurunu denetler. Polis memuru terör saldırılarını önlemek amacıyla saldırının gelebileceği tarafa doğru yönünü çevirerek görevini ifa eder. Nitekim polisin yönünü çevirdiği yerden daha önce terör saldırısı yapılmıştır.

Grup komiseri ise polis memurunun arka tarafından gelerek polis memuruna “Yeleğin yanlarını neden bağlamıyorsun” diye sorar ve polis memuru yeleğinin deformasyon geçirdiğinden dolayı yapışkan tarafının (cırt cırtların) yıprandığını beyan eder. Komiser Yardımcısı polis memuru hakkında rapor tutarak “çevreye karşı dikkatsiz ve duyarsız olduğunu, cep telefonu ile meşgul olduğunu, çelik yeleğini giymediğini, eksik teçhizat ile görev yaptığını” iddia eder. Polis memuru suçlamaları red ederek kameraların da incelenmesi talebinde bulunur. Ancak kamera kayıt süresi geçtiği için kameralar incelenemez.

Soruşturma sonunda polis memuruna “Amir ve üstlerinin, görev ve mesleki konulara veya tutum ve davranışlarına ilişkin uyarılarına uymamak ya da bu uyarılara kayıtsız kalmak, amir ve üstleri tarafından sorulan soruları gereken süre içinde yanıtlamamak” tan 3 Günlük Aylıktan Kesme Cezası verilir.

Polis memurunun açılan davası kazanılarak verilen disiplin cezanın İPTAL‘i sağlanmıştır.

Not: Disiplin cezası alan, Nöbette telefonla oynamak, Nöbette cep telefonu, Görevde telefon, Görev sırasında telefon, Düşük performans notu verilen, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memur ve öğrenciler, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

uyarilara kayitsiz kalmak 1
uyarilara kayitsiz kalmak 2
uyarılara kayıtsız kalmak
uyarılara kayıtsız kalmaktan ceza

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Özel hayatında yaşadığı olay nedeniyle polis memuruna verilen cezanın iptalidir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.