a
  • Polis Mevzuat
  • Kazanılan Davalar
  • Muhafazası veya sevkiyle yükümlü olan şüpheli, sanık şahsın kaçmasına neden olmak ‘tan polise verilen cezanın iptali

Muhafazası veya sevkiyle yükümlü olan şüpheli, sanık şahsın kaçmasına neden olmak ‘tan polise verilen cezanın iptali

Muhafazası veya sevkiyle yükümlü bulunduğu şüpheli, sanık, tutuklu veya hükümlünün uyanık davranmamak ya da önlem almamak yüzünden kaçmasına neden olmak ya da yakalama görevini savsaklamak 'tan polis memuruna verilen 10 ay durdurma ve 4 ceza puanı'nın İPTAL'i yönünde kazanılan davadır.

Muhafazası veya sevkiyle yükümlü olan şüpheli, sanık şahsın kaçmasına  neden olmak ‘tan polise verilen cezanın iptali

Nöbet kulübesinde nöbet tutan polis memurunun çalıştığı polis merkezine “Resmi Belgede Sahtecilik” suçundan soruşturmaları olan yabancı uyruklu 3 şahıs getirilir. 3 şahıs polis merkezinin demir parmaklıklardan atlayarak kaçar. Kaçan şahıslardan 2’si yakalanır 1’i ise yakalanamayarak olay hakkında tutanak düzenlenir. Nöbet kulübesinde görevli olan polis memuru hakkında soruşturma açılarak ” muhafazası veya sevkiyle yükümlü şahsın kaçmasına neden olmak ” tan 20 ay durdurma cezası talep edilir, sicili temiz olduğu için alt ceza olarak 10 ay durdurma cezası ve 4 Ceza Puanı verilir.

Avukat beyler tarafından polis memurunun açılan davası kazanılarak 10 ay durdurma cezası ve 4 ceza puanı İPTAL ettirilir.

Polis Memuruna Geçmiş olsun, Görevlerinde Başarılar dileriz..

Not: Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, pomem ön sağlık, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memurlar ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

muhafazasi ve sevkiyle yukumlu sahsin kacmasi polise ceza 1
muhafazasi ve sevkiyle yukumlu sahsin kacmasi polise ceza 2
muhafazasi ve sevkiyle yukumlu sahsin kacmasi polise ceza 3

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

İhtiyaç gidermeye giden polis memuruna görev yerini terk etmek ‘ten verilen cezanın iptali

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.