a

Meskun yerlerde silah atmak ‘tan Bekçiye verilen 24 ay durdurma cezasının iptali

Meskun mahalde silahla atış yaptığı iddiasıyla çarşı ve mahalle bekçisine verilen 24 ay durdurma ve 5 ceza puanının iptaline dair kazanılan davadır.

Meskun yerlerde silah atmak ‘tan Bekçiye verilen 24 ay durdurma cezasının iptali

Meskun Yerlerde Silahla Atış Yapmak !.
Çarşı ve Mahalle Bekçisi ile kardeşi arasında yaşanan tartışma sonrası kardeşinin bekçiyi etkisiz hale getirerek silahını alması, davacıyı alıkoyması, trafik kazası sonrası başka bir araç sürücüsünü yaralaması, akabinde kayın validesinin evine giderek eşini silahla tehdit etmesi eylemleri sonucunda bekçi hakkında yürütülen soruşturma sonucu bekçinin kardeşinin ‘DSİ batısının orada bekçinin silahla havaya 3 el ateş ettiği’ beyanı üzerine “Meskûn yerlerde, binalarda, herkesin dolaşıp gezebileceği veya oturabileceği yerlerde silah atmak” fiilinin sübuta erdiğinden bahisle 7068 sayılı Kanun’un 8/5/Ç-3 maddesi uyarınca bekçiye “24 ay uzun süreli durdurma” cezası ve “5 ceza puanı” verilmiştir.

Bekçinin açılan davası kazanılarak cezası İPTAL ettirilmiştir.

Çarşı ve Mahalle Bekçisine geçmiş olsun, görevlerinde başarılar dileriz.

Not: Disiplin cezası alan, Fazladan şark yapan, Atamada sorun yaşayan, eş durumu ataması yapılmayan, Rütbe terfi alamayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan tüm memurlar ve öğrenciler, sorunların çözümü konusunda detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

meskun mahalde silahla ates etme
meskun mahalde silahla ates etme2
meskun mahalde silahla ates etme3

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Mete Projesi talimatnamesi gereği yoklama / bakaya tutanağını polis merkezine vermeyen güven timi polisine verilen cezanın iptali

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.