a

Maske takmayan polise disiplin cezasının iptali

Amir ve üstlerinin, görev ve mesleki konulara veya tutum ve davranışlarına ilişkin uyarılarına uymamak ya da bu uyarılara kayıtsız kalmak, amir ve üstleri tarafından sorulan soruları gereken süre içinde yanıtlamamak' tan polise verilen cezanın iptali.

Maske takmayan polise disiplin cezasının iptali

Lavaboya gittiği esnada maske takmadığı için Corona tedbirleri kapsamında maske takmayan polis memuru hakkında “Amir ve üstlerinin, görev ve mesleki konulara veya tutum ve davranışlarına ilişkin uyarılarına uymamak ya da bu uyarılara kayıtsız kalmak, amir ve üstleri tarafından sorulan soruları gereken süre içinde yanıtlamamak” tan soruşturma açılarak 1 Günlük Aylıktan Kesme disiplin cezası verilir.

Maske takmadığı gerekçesiyle ceza verilen polis memurunun açılan davası kazanılarak verilen cezanın İPTAL‘i sağlanmıştır.

Not: Disiplin cezası alan, Düşük performans notu verilen, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memur ve öğrenciler, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

maske takmayan memura amir ve ustlerinin uyarilarina uymamaktan ceza 1
maske takmayan memura amir ve ustlerinin uyarilarina uymamaktan ceza 2
maske takmayan memura amir ve ustlerinin uyarilarina uymamaktan ceza 3

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Telsizi kaybeden polise devlet malı muhabere araçlarını ihmal nedeniyle kaybetmekten verilen cezanın iptali.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.