a

Kep takmadığı ve maske takmadığı için polise kılık ve kıyafetten verilen cezanın iptali

Kep takmayan polise, kepsiz görev yaptığı için kılık ve kıyafetten verilen ceza.

Kep takmadığı ve maske takmadığı için polise kılık ve kıyafetten verilen cezanın iptali

Kep Takmadığı İddiasıyla Polise Ceza
Polis memurunun görev yaptığı yerde, resmi kıyafetli olmasına rağmen açık alanda kep takmadığı, Valiliğin “maske takmadan sokağa çıkılmaması” kararına rağmen maske takmadığı ve sandalyede ayaklarını uzatmış bir şekilde oturduğu gerekçeleriyle; polis memuru hakkında 7068 Sayılı Kanunun 8/3/a-18 maddesi uyarınca ” Kılık kıyafet ile ilgili olarak mevzuatta belirlenmiş kurallara uymamak” tan soruşturma açılarak, soruşturma sonucu 1 Günlük Aylıktan Kesme Cezası ve 3 Ceza Paunı verilir.

Avukat beyler tarafından polis memurunun açılan Davası Kazanılarak verilen ceza İPTAL ettirilmiştir.

Not: Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memurlar ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

kilik kiyafetten polise ceza 1
kilik kiyafetten polise ceza 2
kilik kiyafetten polise ceza 3

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

375 Sayılı khk ile kamu görevinden çıkarılarak meslekten ihraç edilen memurun mesleğe geri dönmesi yönünde kazanılan dava

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.