a
  • Polis Mevzuat
  • Diğer Memurlar
  • Kendisini aşı olmaya zorlayan amirleri şikayet edeceğini yazan bilgisayar işletmenine amiri eleştirmekten verilen cezanın iptali.

Kendisini aşı olmaya zorlayan amirleri şikayet edeceğini yazan bilgisayar işletmenine amiri eleştirmekten verilen cezanın iptali.

Aşı olmak istemediği için kendisini aşı olmaya zorlayan amirlerini savcılığa vereceğini söyleyen polis memuruna verilen disiplin cezasının iptalidir.

Kendisini aşı olmaya zorlayan amirleri şikayet edeceğini yazan bilgisayar işletmenine amiri eleştirmekten verilen cezanın iptali.

Amir tarafından whatsapp grubuna “… aşı olmak istemeyenler neden aşı olmak istemediğini rapor yazarak getirsinler..” şeklinde sesli mesaj gönderilir. Polisevi’nde bilgisayar işletmeni olarak çalışan memur da yazılı olarak aşı olmak istemediğini bildirmiş ancak amiri tarafından aşı olmaya zorlandığı ve aşı olmazsa yaptırım uygulayacağı şeklinde kendisine baskı yapıldığı nedeniyle aşı olmak zorunda kaldığı, aşı olduktan sonra aşı nedeniyle herhangi bir zarar görmesi durumunda kendisini aşı yapmaya zorlayan amirlerinin bundan sorumlu olacağını, bunu delilleriyle birlikte savcılığa suç duyurusunda bulunacağını whatsapp’tan yazdığı için; memur hakkında amiri tehdit ettiği iddiasıyla rapor tutulur ve soruşturma açılır.

Soruşturma sonunda bilgisayar işletmeni memuruna “Görev içinde veya dışında amir ya da üstlerinin eylem ve işlemlerini olumsuz yönde eleştirici nitelikte söz söylemek ya da yazı yazmak” tan 6 Ay Kısa Süreli Durdurma Cezası ve 4 Disiplin Cezası Puanı verilir.

Avukat beyler tarafından bilgisayar işletmeni memurunun açılan davası kazanılarak, ifade özgürlüğü kapsamında şikayet ve başvuru hakkını kullanacağını beyan ettiği için verilen disiplin cezası İPTAL ETTİRİLMİŞTİR.

Geçmiş olsun, Görevlerinde başarılar dileriz..

Not: Disiplin cezası alan, Sağlık özrü ataması, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memurlar ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

zorla asi olmak amiri tehdit ve amiri elestirmek 1
zorla asi olmak amiri tehdit ve amiri elestirmek 2
zorla asi olmak amiri tehdit ve amiri elestirmek 3
zorla asi olmak amiri tehdit ve amiri elestirmek 4

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Obsesif kompulsif bozukluk psikiyatrik tanı nedeniyle pomemden ilişiği kesilen adayın kazanılan davası.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.