a

Karaciğerde hemanjiom hidatik kistler olduğu için pomem’den ilişiği kesilen adayın kazanılan davası

Karaciğerde hemanjiom, hidatik kistler nedeniyle pomemden ilişiği kesilen adayın yeniden pomeme dönmesi

Karaciğerde hemanjiom hidatik kistler olduğu için pomem’den ilişiği kesilen adayın kazanılan davası

Karaciğerde Hamanjiom Hidatik Kistler‘den İlişik Kesilmesi
Trabzon Şehit Meriç Alemdar Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne 26. dönem olarak geçici kaydı yapılan pomem öğrencisi, sağlık kurulu raporu almak üzere hastaneye sevk edilir. Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesinden alınan 30.10.2020 tarih ve 674 sayılı Sağlık Kurulu Raporunda; “Gastroenteroloji Hanesinde: “KC’de 26X23 mm Hemanjiom” “Genel Cerrahi Hanesinde: “KC’de 26X23 mm Hemanjiom” , Teshis Hanesinde: “Karaciğer Hemanjiom 4-B-7a” Karar Hanesinde: “POMEM Öğrenci Adayı olamaz.” şeklinde kanaat bildirilir. Karadeniz Teknik Üniversitesi Farabi Hastanesi’nin 11.11.2020 tarihli Sağlık Kurulu Raporunda “Karacigerde Segment 8’de 23X21 mm Hemanjiom” seklinde karar verilir. Anılan raporların idarenin Sağlık Komisyonunca incelemesi sonucunda, pomem öğrencisinin sağlık durumunun Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinin eki EK-3-4-A’ya (Hemanjiom) uymadığı gerekçesi ile POMEM Giriş Yönetmeliğinin 17’nci maddesi uyarınca Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nden ilişiği kesilir. Avukat beylerce pomem öğrencisinin yeniden okula dönmesi ve eğitimini tamamlayarak göreve başlaması yönünde açılan davası kazanılmıştır.

Pomem öğrencisine geçmiş olsun, eğitimini tamamlayarak göreve başlamasını ve görevlerinde başarılar diliyoruz..

Not: Sağlık nedeniyle ilişiği kesilen, pomemden elenen, Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan tüm memurlar ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

karacigerde hemanjiom hidatik kist nedeniyle pomemden ilisigi kesilen polis adayi 1
karacigerde hemanjiom hidatik kist nedeniyle pomemden ilisigi kesilen polis adayi 2
karacigerde hemanjiom hidatik kist nedeniyle pomemden ilisigi kesilen polis adayi 3

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Görevin takdir ve yerine getirilmesinde müsamaha ve savsaklama göstermekten memura ceza

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.