a

Hepatit B sebebiyle elenen bekçinin kazanılan davası

Hepatit B sebebiyle elenen bekçinin geri dönüp mesleğe başlamasına dair dava.

Hepatit B sebebiyle elenen bekçinin kazanılan davası

Hepatit b ‘den Bekçinin Elenmesi
Bitlis İl Emniyet Müdürlüğü emrinde görev yapmak üzere yapılan 2019 Yılı 1. Dönem Çarsı ve Mahalle Bekçisi alımı sınavında başarılı olan çarşı ve mahalle bekçisi adayı, Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği’nin EK-3-1-A maddesinde yer alan sağlık şartlarını taşımadığı gerekçesiyle ilişiği kesilerek elenir. Avukat beylerce açılan dava ile bekçi adayının davası kazanılarak göreve başlama yapması sağlanmıştır.

Sağlık Şartları değerlendirilmesi kapsamında sağlık raporu aldırılmak üzere Ankara Şehir Hastanesine sevk edilmiş, alınan raporun incelenmesi neticesinde Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinin Ek-3/1-A maddesine uymadığından “Çarsı ve Mahalle Bekçisi Olamaz” kararı verilmiş, akabinde Bitlis Valiliğinin 2020042917191675… sayılı Valilik Olur’lu işlemi ile Çarsı ve Mahalle Bekçiliği ile ilgili iş ve işlemlerinin sonlandırılmasına karar verilmiş, Mahkemenin 25/03/2021 tarihli ara kararı ile bekçi adayı SBÜ. Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliğine sevkedilerek “Emniyet Teşkilatı Sağlık Sartları Yönetmeliği’nin EK-3-1-A (hepatit b) maddesi uyarınca Çarsı ve Mahalle Bekçisi olup olamayacağı, davacının durumunun A dilimi 4/a maddesinin hangi cümlesine girdiği ve durumunun hangi dilime girdiği hakkında düzenlenecek kesin sağlık kurulu raporunun Mahkemeye gönderilmesinin” istenilmiş, SBÜ. Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliğince düzenlenen ve Mahkemeye sunulan 29/03/2021 tarih ve …36b6 sayılı raporda ise bekçi adayı hakkında; “HBV taşıyıcı A dilimi 4 a bendi Çarsı ve Mahalle Bekçisi olur” kararı verilerek Çarşı ve Mahalle Bekçisi adayının davası kazanılarak göreve başlama yapması sağlanmıştır.

Not: Disiplin cezası alan, Rütbe terfi alamayan, Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Branştan çıkarılan, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan tüm memurlar ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

bekci hepatit b elenme 1
bekci hepatit b elenme 2
bekci hepatit b elenme 3
bekci hepatit b elenme 4

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Eşi çakılı kadro olan polis’in genel atamasının iptali konusunda kazanılan dava.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.