a

Güvenlik soruşturması olumsuz olduğundan ilişiği kesilen deniz astsubay öğrencisinin geri okula dönmesi

Deniz astsubay meslek yüksek okulunda öğrenciyken, daha önce basit yaralamadan dolayı kaydı bulunduğundan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumsuz gelerek okuldan ilişiği kesilen adayın ilişik kesilmesi işleminin İPTAL’ine dair kazanılan davadır.

Asliye Ceza Mahkemesi kararı ile “Basit Yaralama” suçundan 25 gün adli para cezası karşılığı her günün 20 tl ‘den hesaplanmak suretiyle 500,00 tl adli para cezası ile cezalandırılmasına, CMK 231/5. maddesi gereğince HAGB ‘na, 231/8 maddesi uyarınca 3 yıl süreyle denetime tabi tutulmasına, CMK 231/10 maddesi gereği denetim süresi içinde kasten yeni bir suç işlemediği takdirde açıklanması geri bırakılan hükmün ortadan kaldırılarak davanın düşmesine ve aynı dosya kapsamında başka bir şahsa karşı işlediği “Basit Yaralama” suçundan 25 gün adli para cezası karşılığı her günü 20 tl ‘den hesaplanmak suretiyle 500,00 tl adli para cezası ile cezalandırılmasına, CMK 231/5. maddesi gereğince HAGB ‘na, 231/8 maddesi uyarınca 3 yıl süreyle denetime tabi tutulmasına, CMK 231/10 maddesi gereği denetim süresi içinde kasten yeni bir suç işlemediği takdirde açıklanması geri bırakılan hükmün ortadan kaldırılarak davanın düşmesine karar verildiği” ve denetim süresi dolduğu için “Ek Karar” ile hükmün ortadan kaldırılmasına ve kamu davasının düşmesine karar verilmesine rağmen deniz astsubay meslek yüksek okulundan güvenlik soruşturması ve araştırması olumsuz gelen adayın ilişiği kesilmiş. Müvekkilin tekrar okula dönmesi için İdare Mahkemesine açılan davası kazanılmıştır.

Not: Disiplin Cezası alan, eş durumu ataması yapılmayan, rütbe terfi alamayan, polis okullarından ilişiği kesilen veya başka konularda idare ile sorun yaşayan tüm memur ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

İzinli olduğu sürede çağırıldığı halde göreve gelmeyen memura verilen cezanın iptali

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.