a

Görevden uzaklaştırılan polisin maaşından yapılan kesintinin aidesi yönünde emsal karardır.

Açığa alınan polis memurunun maaşından yapılan 3te 1lik kesintinin yasal faiziyle birlikte geri iadesi yönünde kazanılan emsal karardır.

Görevden uzaklaştırılan polisin maaşından yapılan kesintinin aidesi yönünde emsal karardır.

Haber merkezince silah seslerinin duyulduğunun anonsu üzerine olay yerine giderek çalışmalar yapan polis memurları; bir polis memurunun iş stresi ve yoğunluktan dolayı bir anlık sinirle beylik tabancasıyla havaya ateş ettiğini beyan etmesiyle olay hakkında tutanak tutar. Polis memuru hakkında “Korku, Kaygı veya Panik Yaratabilecek Tarzda Silahla Havaya Ateş Etme” suçundan soruşturma başlatılır.

Polis memuru, söz konusu soruşturma sebebiyle 06.03.2020 tarihinde açığa alınarak görevden uzaklaştırılır. Cumhuriyet Başsavcılığınca 2020/225… soruşturma sayılı dosyada yapılan tahkikat neticesinde 29.12.2020 tarihli karar ile polis memurunun üzerine atılı suçun üst sınırının 3 yılın altında kaldığı ve şüphelinin kamu davasının açılmasının ertelenmesi şartlarını taşıdığından, Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 171/2 maddesi uyarınca hakkında 5 yıl süre ile kamu davasının açılmasının ertelenmesine karar verilir. Polis memurunun, 657 sayılı Kanun’un 144 ve 145.maddeleri gereği görevden uzaklaştırma tedbiri kaldırılarak, görevine iade edilir ve 04.08.2020 tarihinde yeniden göreve başlar.

Polis memuru açıkta kaldığı sürelerde maaşından yapılan kesintinin ve fazla çalışma ücretinin yasal faiziyle birlikte ödenmesini talep eder. Egm’ce polis memurunun talebinin red edilmesi üzerine;

Avukat beyler tarafından açılan davası kazanılarak, polis memurunun görevden uzaklaştırıldığı sürede maaşından yapılan 3te 1lik kesintinin yasal faiziyle birlikte aidesi yönünde mahkemece karar verilir.

Not: Disiplin cezası alan, Görevden uzaklaştırılan polis, Açığa alınma, Düşük performans notu verilen, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memur ve öğrenciler, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

aciga alinan memura maas kesintisinin verilmesi 1
aciga alinan memura maas kesintisinin verilmesi 2
aciga alinan memura maas kesintisinin verilmesi 3
açığa alınan polise maaştan kesinti verilmesi fazla çalışma ücreti

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Rütbe terfi davası. Kadrosuzluktan terfi etmez gerekçesiyle rütbesi verilmeyen komiser yardımcısının kazanılan davasıdır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.