a

Görevde uyumak veya uyuklamaktan polis memuruna ceza

Isınmak için mescite giden polis memuruna " görev sırasında uyumak veya uyuklamak "tan verilen ceza.

Görevde uyumak veya uyuklamaktan polis memuruna ceza

Görevde Uyumak
Polis memuru, 22.00 – 00.00 saatleri arasındaki nöbeti bitip diğer memura nöbeti devrettikten sonra, hava soğuk olduğundan sobayı yakmaya çalışır. Soba yanmadığından grup şefi mescitte elektrikli ısıtıcının olduğunu söyler ve polisi mescite çağırır. Komiser, habersiz denetime gelerek ısınmak için mescite giren polisleri görür ve haklarında uyuduklarına dair tutanak düzenleyerek soruşturma açılır. Polis memuruna ” Görev sırasında herhangi bir şekilde uyumak veya uyuklamak “tan 16 Ay Uzun Süreli Durdurma Cezası ve 5 Ceza Puanı verilir. Yükselebileceği kadronun son derecesinde olduğundan 1/4 oranında aylıktan kesme cezasına çevrilir.

Polis memurunun davası kazanılarak verilen Disiplin Cezasının İptalini sağlanmıştır.

Not: Branştan çıkarılan, Şube değişikliği, İl içi ataması yapılan, Disiplin cezası alan, Rütbe terfi alamayan, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan tüm memurlar ve öğrenciler, sorunların çözümü konusunda detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

İl içi atamasının durdurulması, atamanın iptal edilmesi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.