a

Görev sırasında kişilere karşı onur kırıcı söz söylemekten polis memuruna verilen cezanın iptali.

Uygulama noktasında durdurduğu kişilere karşı onur kırıcı söz söylediği iddiasıyla polis memuruna verilen disiplin cezasının iptalidir.

Görev sırasında kişilere karşı onur kırıcı söz söylemekten polis memuruna verilen cezanın iptali.

Motosikletli Polis Timleri Amirliği’nde görev yapan polis memurları, uygulama sırasında durdurdukları bir araçta ruhsatsız silah ele geçirerek şahıslara işlem yapar. Haklarında işlem yapılan şahıslar, polis memurları hakkında şikayette bulunurlar.

Polis memurları hakkında “Amirin usulüne göre verdiği emri yerine getirmemek” ve “Görev sırasında kişilere karsı onur kırıcı söz söylemek veya davranışta bulunmak” tan soruşturma açılır.

Soruşturma sonucu polis memuruna, 7068 sayılı Genel Kolluk Disiplin Hükümleri Hakkında KHK’nın kabul edilmesine dair Kanunun 8/5-ç-4 fıkrası uyarınca “24 Ay Uzun Süreli Durdurma” ve 8/3-c-4 uyarınca “On Beş Gün Aylıktan Kesme” ile cezalandırması gerekmekte ise de; 7068 sayılı Kanunun 4/3 uyarınca daha ağır olan “24 Ay Uzun Süreli Durdurma” cezası ile tecziyesine ve aynı Kanunun 7/2 maddesi uyarınca alt ceza uygulanmasına gerek olmadığına karar verilerek “24 Ay Uzun Süreli Durdurma” cezası ve 5 ceza puanı verilir.

Polis memurunun açılan davası kazanılarak 24 ay uzun süreli durdurma cezası ve 5 ceza puanı İPTAL ettirilmiştir.

Not: Disiplin cezası alan, Düşük performans notu verilen, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memur ve öğrenciler, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

gorev sirasinda kisilere karsi onur kirici soz soylemek 1
gorev sirasinda kisilere karsi onur kirici soz soylemek 2
gorev sirasinda kisilere karsi onur kirici soz soylemek 3
gorev sirasinda kisilere karsi onur kirici soz soylemek 4





YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Görev sırasında uyumak veya uyuklamak’tan çarşı ve mahalle bekçisine verilen cezanın iptali.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.