a
  • Polis Mevzuat
  • Bekçi
  • Geçici görevlendirmenin uzatılmasının iptali davası. Geçici görevlendirmenin iptali.

Geçici görevlendirmenin uzatılmasının iptali davası. Geçici görevlendirmenin iptali.

Geçici görevlendirme süresi bitmesine rağmen eski görev yerine gönderilmeyerek geçici görev süresi uzatılan bekçinin, geçici görevinin bitmesine dair Yürütmenin Durdurulması kararıdır.

Geçici görevlendirmenin uzatılmasının iptali davası. Geçici görevlendirmenin iptali.

Hakkında yapılan şikayet sonucu “Bir kimseyle gayri tabii mukarenette bulunmak yahut bu fiili kendisine rızasıyla yaptırmak” suçundan dolayı başlatılan adli soruşturmada “Kovuşturmaya Yer Olmadığına” karar verilen çarşı ve mahalle bekçisine, idari soruşturma kapsamında 24 ay Uzun Süreli Durdurma Cezası verilerek; “görev bölgesinde normal hizmet yapma imkanını kaybettiğinden, meslek hiyerarşisi içerisinde diğer personele olumsuz örnek teşkil ettiği” iddiasıyla başka ile geçici görevlendirmesi yapılır.

Soruşturma sebebiyle geçici görevlendirme yapılamayacağı; geçici görevlendirme işleminin ancak memurun talebi veya ihtiyaç halinde re’sen ve belli bir süreyle sınırlı olacak şekilde tesis edilebileceği 657 sayılı dmk’dan açıkça anlaşılmasına rağmen; Çarşı ve Mahalle Bekçisi rızası dışında 12 ay geçici olarak görevlendilir ve geçici görev süresi bitmesine rağmen, geçici görev süresi uzatılır.

Geçici görev süresi uzatılan bekçinin asli görev yerine dönmesi için açılan davası Yürütmenin Durdurulması kararı çıkarılmıştır.

Not: Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memurlar ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

geçici görevlendirme
geçici görevlendirmenin uzatılması
geçici görevlendirmenin iptali
geçici görevlendirmenin iptali

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Görev süresi bitmeden ataması çıkan polisin atamasının durdurulması.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.