a

Fazladan yapılan şark süresinin ikinci şarktan sayılmasına dair kazanılan dava

Birinci şark hizmetindeki fazladan yaptığı 422 gün şark görevi süresinin ikinci şarka eklenerek, ikinci şark hizmeti görev süresinin yeniden hesaplanarak düzeltilmesi için yaptığı başvurusu red edilen polis memurunun açılan davasında Yürütmesinin Durdurulmasına dair çıkan karardır.

Fazladan yapılan şark süresinin ikinci şarktan sayılmasına dair kazanılan dava

Birinci şark hizmetindeki fazladan yaptığı 422 gün şark görevi süresinin ikinci şarka eklenerek, ikinci şark hizmeti görev süresinin yeniden hesaplanarak düzeltilmesi için yaptığı başvurusu red edilen polis memurunun açılan davasında avukatlar beyler “Yürütmesinin Durdurulmasına” dair karar çıkardı. Bu karar ile polis memurunun ikinci şark süresi yeniden hesaplanıp kısaldı. Polis memuruna geçmiş olsun, görevlerinde başarılar dileriz.

05.08.2015-05.08.2019 tarihleri arasında 2. bölge 1. görev sırası kapsamında Erzurum İl Emniyet Müdürlüğü ve Erzurum Karaçoban İlçe Emniyet Müdürlüğünde görev yapan, daha sonra 21.08.2019 tarihinde Ardahan İl Emniyet Müdürlüğü emrinde çalışmaya başlayan polis memurunun, 23.12.2020 tarihinde davalı idareye başvuruda bulunarak Erzurum Karaçoban İlçe Emniyet Müdürlüğündeki fazla görev süresinin Ardahan İl Emniyet Müdürlüğündeki hizmet süresine oranlanarak eklenmesi talebinde bulunması sonrasında polis memurunun talebinin red edilmesi üzerine davası açılarak, Yürütmenin Durdurulmasına dair karar çıkarılmıştır.

Not: İkinci şark iptali, Fazladan şark yapan, Atamada sorun yaşayan, Disiplin cezası alan, eş durumu ataması yapılmayan, Rütbe terfi alamayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan tüm memurlar ve öğrenciler, sorunların çözümü konusunda detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Yetki ve nüfuzunu kötüye kullandığı gerekçesiyle meslekten çıkarılan uzman erbaşın kazanılan davası.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.