a

Fazladan yapılan şark süresinin ikinci şarktan sayılmasına dair kazanılan dava

Birinci şark hizmetindeki fazladan yaptığı 422 gün şark hizmeti süresinin ikinci şarka eklenerek, ikinci şark hizmeti görev süresinin yeniden hesaplanarak düzeltilmesi için yaptığı başvurusu red edilen polis memurunun açılan davasında Yürütmesinin Durdurulmasına dair çıkan karardır.

Fazladan yapılan şark süresinin ikinci şarktan sayılmasına dair kazanılan dava

Birinci şark hizmetindeki fazladan yaptığı 422 gün şark görevi süresinin ikinci şarka eklenerek, ikinci şark hizmeti görev süresinin yeniden hesaplanarak düzeltilmesi için yaptığı başvurusu red edilen polis memurunun açılan davasında avukatlar beyler “Yürütmesinin Durdurulmasına” dair karar çıkardı. Bu karar ile polis memurunun ikinci şark süresi yeniden hesaplanıp kısaldı. Polis memuruna geçmiş olsun, görevlerinde başarılar dileriz.

05.08.2015-05.08.2019 tarihleri arasında 2. bölge 1. görev sırası kapsamında Erzurum İl Emniyet Müdürlüğü ve Erzurum Karaçoban İlçe Emniyet Müdürlüğünde görev yapan, daha sonra 21.08.2019 tarihinde Ardahan İl Emniyet Müdürlüğü emrinde çalışmaya başlayan polis memurunun, 23.12.2020 tarihinde davalı idareye başvuruda bulunarak Erzurum Karaçoban İlçe Emniyet Müdürlüğündeki fazla görev süresinin Ardahan İl Emniyet Müdürlüğündeki hizmet süresine oranlanarak eklenmesi talebinde bulunması sonrasında polis memurunun talebinin red edilmesi üzerine davası açılarak, Yürütmenin Durdurulmasına dair karar çıkarılmıştır.

Not: İkinci şark iptali, Fazladan şark yapan, Atamada sorun yaşayan, Disiplin cezası alan, eş durumu ataması yapılmayan, Rütbe terfi alamayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan tüm memurlar ve öğrenciler, sorunların çözümü konusunda detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

şark süresi
şark hizmeti
şark görevi

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Tüm Yorumlar (10)
 • Drk3008
  7 ay önce
  0 0

  2008 yılında Malatya iline 1.dogu görevi için atandım o dönem Malatya’nin süresi 4 yildi. 1 sene orda görev yaptıktan sonra Malatyanin 2 yillik bir ilçesine atandım.ordaki 1.senem dolduğunda hazirlik geldi ama ben ipka vererek 1 yıl daha bu 2 yıllık ilçede fazladan çalıştım. PBS ye muafiyet dilekçesi verdim ancak cevap olumsuz geldi.ne yapmam gerekir

 • admin
  7 ay önce
  0 0

  Merhabalar olumsuz cevap verilmesi nedeniyle dava yoluna başvurulabilir. 0552 559 4913 numarayı arayıp detaylı bilgi alabilirsiniz.

 • Adem Özolu
  1 sene önce
  0 0

  Ben zaten şark hizmetimdeyken görev süresi 5e düştü ve o esnada 6. Yilimdaydım. Yani 2022 yönetmelik değişikliği yayınlandığında 6. Yılımdayken görev süresi 5e düştü.

 • admin
  1 sene önce
  0 0

  5 e düştüğü için lehte olan hüküm uygulanacak olup, 6. yılınızda iken şark hizmetinizi bitirmiş sayılırsınız. İkinci şarkınızı yapmamış iseniz şayet 5 yıllık yerde kesintisiz 8 yıl çalışırsanız ikinci şarkı bitirmiş sayılırsınız.

 • Adem Özolu
  1 sene önce
  0 0

  2016-2022 yillari arasinda 6 yil Erzincanda gorev yaptim. Ancak 2022 atama doneminde yeni yonetmelik ile Erzincanin gorev suresi 5e düstü ve ben şu an başka ilde ikinci şark yapmaktayim. Mevcut hali ile 1 yıl fazla çalışmış oluyorum. Bu sürem ikinci şark hizmetime oranlanarak eklenebilir mi?

 • admin
  1 sene önce
  0 0

  Adem bey siz görev yaparken geçerli süre baz alınır. Yani fazla süre yapmış olmuyorsunuz. İkinci şark görevinizde 1 yıl eksik yaparak ikinci şarkınızı tamamlamış olursunuz.

 • Süleyman BAŞKAN
  2 sene önce
  0 0

  Sadece Rizede görev yaptım farklı ilde şark yapmadım Rizenin süresi 4 yıldı.Aynı ilde Rize de fazladan yaptığım süre sayılırmı

 • admin
  2 sene önce
  0 0

  Rize’de görev yaptığınız zaman oradaki fazla sureler, o bölge zorunlu hizmet süresi kapsamında sayılır.

 • Süleyman BAŞKAN
  2 sene önce
  0 0

  2001 ile 2011 tarileri arasında Rize de görev yaptım 2. Şark sayılır mı

 • admin
  2 sene önce
  0 0

  Rize 2021 yılında şark bölgesi kapsamından çıkarıldığı için, siz görev yaparken şark hizmeti kapsamında olduğundan; orda yaptığınız hizmet şark hizmetinden sayılır. Fazladan hizmet yaptıysanız ikinci şarktan sayılır.

Sıradaki haber:

Yetki ve nüfuzunu kötüye kullandığı gerekçesiyle meslekten çıkarılan uzman erbaşın kazanılan davası.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.