a
  • Polis Mevzuat
  • Bekçi
  • Eksik kuşam ve teçhizatla göreve çıkmaktan bekçiye verilen cezanın iptali.

Eksik kuşam ve teçhizatla göreve çıkmaktan bekçiye verilen cezanın iptali.

Şapka takmadığı gerekçesiyle "Eksik kuşam ve teçhizatla göreve çıkmak"tan bekçiye verilen cezanın iptalidir.

Eksik kuşam ve teçhizatla göreve çıkmaktan bekçiye verilen cezanın iptali.

Çarşı ve mahalle bekçisinin rızası ve bilgisi dışında çalışma sistemi değiştiği için amiri arayıp rahatsızlığını iletir. Aralarında geçen konuşma nedeniyle çarşı ve mahalle bekçisine “amiri eleştirici söz söylemek“ten rapor tutularak soruşturma açılır ve ceza verilir. Çarşı ve mahalle bekçisine verilen bu ceza avukat beylerce açılan dava ile iptal ettirilir.

Bekçinin komiserle telefonla görüşmesinden 4 gün sonra amir aynı çarşı ve mahalle bekçisini denetler. Yaptığı denetlemede “bekçinin kep ve maske” takmadığı iddiasıyla yeni bir tutanak tutar ve komiserin yanında bulunan polis memuru da tutanağa imza atar. Açılan soruşturma sonrasında çarşı ve mahalle bekçisine “Mevzuat ve talimata aykırı olarak eksik kuşam ve teçhizatla göreve çıkmak” tan 1 Günlük Aylık Kesimi Cezası ve 3 Ceza Puanı verilir.

Her ne kadar komiserle birlikte polis memuru da tutanağa imza atmış ise de; bekçi aleyhinde beyanda bulunan polis memuru amirin emri altında çalıştığı, aralarında ast-üst ilişkisi bulunduğu için tarafsızlık ilkesine aykırı olduğundan söz konusu tutanağa tek başına itibar edilemez.

Avukat beylerce çarşı ve mahalle bekçisinin açılan davası kazanılarak kep takmadığı için verilen cezanın İPTAL‘i sağlanmıştır.

Not: Disiplin cezası alan, Düşük performans notu verilen, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memur ve öğrenciler, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

şapka takmamak
kep takmamak
eksik kuşam ve teçhizatla

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Devlet malı motorlu araçları, muhabere araçlarını, silah veya mühimmatı ihmal nedeniyle kaybetmekten cezanın iptali. Telsizi kaybetmek.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.