a

Dilekçesinde kendisine yapılan haksızlıkları belirttiği için amiri eleştirmekten polise verilen ceza.

Şahsına karşı yapılan rahatsız edici davranışları dilekçesinde belirttiği için amiri eleştirmekten polis memuruna verilen cezanın iptalidir.

Dilekçesinde kendisine yapılan haksızlıkları belirttiği için amiri eleştirmekten polise verilen ceza.

Her ikisi de polis memuru olan eşler çalıştıkları yerde kendilerine karşı olumsuz davranışların olduğu, bir çok yerde çalıştıkları ve rızaları olmadan yerlerinin değiştirildiği, yaşadıkları bu olumsuz olaylar nedeniyle psikolojilerinin bozulduğu gerekçesiyle dilekçe yazarak il dışında başka yere atamalarının yapılmasını talep eder.

Polis memuruna dilekçesinde yaşadığı olumsuz olayları dilekçesinde yazdığı için “Görev içinde veya dışında amir ya da üstlerinin eylem veya işlemlerini olumsuz yönde eleştirici nitelikte söz söylemek ya da yazı yazmak” tan soruşturma açılarak 6 Ay Kısa Süreli Durdurma Cezası teklif edilir. Alt ceza olarak 10 Gün Aylıktan Kesme Cezası verilerek ayrıca 3 Ceza Puanı‘nın özlük dosyasına işlenmesine karar verilir.

Polis memuru, dilekçesinde hiç bir şekilde hakaret vb. olumsuz bir şey yazmadan başvuru ve dilekçe hakkını, hak arama özgürlüğü kapsamında kullanmasına rağmen, şahsına amiri eleştirmekten disiplin cezası verilmiştir. Avukat beylerce polis memurunun açılan davası kazanılarak verilen disiplin cezasının ve ceza puanının İPTAL‘i sağlanmıştır.

Not: Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memurlar ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

dilekç ve başvuru hakkı
hak arama özgürlüğü
amiri eleştirmek

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Amirle tartışan polise, amir veya üstlerine saygısız davranmak’tan verilen disiplin cezasının iptali

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.