a
  • Polis Mevzuat
  • Bekçi
  • Çarşı ve mahalle bekçisine amiri eleştirici söz söylemekten verilen cezanın iptali ve parasal haklarının iadesi konusunda kazanılan davadır.

Çarşı ve mahalle bekçisine amiri eleştirici söz söylemekten verilen cezanın iptali ve parasal haklarının iadesi konusunda kazanılan davadır.

Yapılan görev değişiminin bilgisi dışında olduğu ve bundan rahatsızlığını belirtmek için amiri arayan çarşı ve mahalle bekçisine "amiri eleştirici söz söylemek veya yazı yazmaktan" verilen cezanın iptalidir.

Çarşı ve mahalle bekçisine amiri eleştirici söz söylemekten verilen cezanın iptali ve parasal haklarının iadesi konusunda kazanılan davadır.

Çarşı ve mahalle bekçilerinin gündüz de çalışabilmeleri yönünde olur alınarak, bekçilerin bir kısmı gündüz bir kısmı gece çalıştırılacak şeklinde görevlendirilir. Görevi değişen çarşı ve mahalle bekçisi sorumlu amiri arayarak yapılan değişiklikten kendisine bilgi verilmediğini ve değişikliğin yanlış olup bu görev değişiminden rahatsız olduğunu beyan eder. Amire karşı hiçbir şekilde tartışma veya saygısızlık gösterilmediği halde ve şahitlerin bu konuda ifadeleri olmasına rağmen Çarşı ve Mahalle Bekçisi hakkında “Görev içinde veya dışında amir ya da üstlerinin eylem veya işlemlerini olumsuz yönde eleştirici nitelikte söz söylemek ya da yazı yazmak” tan soruşturma açılarak 6 Ay Kısa Süreli Durdurma Cezası teklif edilip, alt ceza olarak 10 Gün Aylıktan Kesme Cezası ve 3 Ceza Puanı ile cezalandırılır.

Çarşı ve Mahalle Bekçisinin açtığımız davasını kazanarak “Amiri Eleştirici Söz Söylemek” ten verilen Disiplin Cezası İPTAL ettirilmiştir.

Not: Disiplin cezası alan, Düşük performans notu verilen, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memur ve öğrenciler, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

gorev yeri degisip amiri arayan bekciye verilen ceza 1
gorev yeri degisip amiri arayan bekciye verilen ceza 2
gorev yeri degisip amiri arayan bekciye verilen ceza 3

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Görev sırasında uyumak veya uyuklamaktan polise verilen cezanın iptali

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.