a

Bomba imha polisinin yaralanması nedeniyle polise verilen ceza. Yasaklanan davranışta bulunmak.

Yapılan kontrollü patlamada bir polis memurunun yaralanması nedeniyle bomba imha komisyon başkanı olan polis memuruna verilen disiplin cezasının iptalidir.

Bomba imha polisinin yaralanması nedeniyle polise verilen ceza. Yasaklanan davranışta bulunmak.

Mühimmatların kontrollü şekilde patlatılması için kurulan 3 kişilik bomba imha komisyonuna başkanlık eden polis memuru, risk teşkil eden mühimmatların imhasında görev alır. Gerekli hazırlıklar yapılarak ve güvenlik önlemleri alınarak kontrollü patlamanın yapılması için fitil ateşlenir. Ancak patlama meydana gelmez. Patlamanın neden olmadığının anlaşılması için önce 29 dakika beklenir daha sonra dikkatli olarak patlama çukuruna doğru giderken aniden patlama meydana gelir ve bir bomba imha polisi hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanır.

Patlamada bir polis memurunun yaralanması nedeniyle bomba imha komisyonuna başkanlık eden polis memuru hakkında soruşturma açılır. Emniyet Genel Müdürlüğü Bomba Uzmanları Müdahale yöntemleri yönergesi kapsamında 30 dakika beklemesi gerekirken 20 dakika beklediği için suçlu bulunarak KINAMA cezası verilir. Polis memurunun davasında ilk derece mahkemesinin red vermesi üzerine, Bölge İdare Mahkemesine itiraz edilir.

Polis memurunun açılan davası Bölge İdare Mahkemesinde kazanılmış ve verilen disiplin cezasının İPTALİ sağlanmıştır.

Not: Düşük Performans puanı verilen, Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Branştan çıkarılan, Pomem – Pmyo’dan ilişiği kesilenler, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

bomba imha polisinin yaralanması yasaklanan davranış
bomba imha polisi yaralanma
bomba imha polisinin yaralanması
bomba imha polisi disiplin cezası

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Tüm Yorumlar (1)
  • Ömer
    4 ay önce
    0 0

    Çok harika anlamlı bir uygulama her yönden emeği geçen herkese teşekkürler

Sıradaki haber:

Performans değerlendirme puanı davası. Düşük performans puanı düşük performans notu emsal kararı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.