a

Bankadan çektiği kredi yüzünden borçlanan memura verilen ceza

Bankadan çektiği kredi yüzünden borçlanan memura verilen ceza

Mesleğe başlamadan önce bankadan çektiği kredilerden dolayı maaşına haciz gelen aday polis memuru hakkında “kabul edilebilir mücbir sebepler haricinde borçlanıp ödememeyi alışkanlık haline getirmek“ten soruşturma açılmış. Soruşturma sonucu 6 aylık kısa süreli durdurma cezası ile cezalandırılması gerekmekte ise de daha önce disiplin cezası almamış olması nedeniyle bir alt ceza olan “4 günlük aylık kesimi” cezası ile cezalandırılmış. Müvekkil özel harekat polisi olup henüz asaleti tasdik edilmediğinden aday memur olduğu gerekçesiyle Devlet Memurları Kanunu madde 57 ye göre memuriyetten ilişiği kesilmiştir.

Madde 57: “Adaylık süresi içinde aylıktan kesme veya kademe ilerlemesinin durdurulması cezası almış olanların disiplin amirlerinin teklifi ve atamaya yetkili amirin onayı ile ilişikleri kesilir. İlişikleri kesilenler ilgili kurumlarca derhâl Devlet Personel Başkanlığına bildirilir.”

Avukat beyler tarafından açılan davası ile idare mahkemesi yürütmenin durdurulması istemini red etmiş, Erzurum Bölge İdare Mahkemesine yapılan itiraz kabul edilerek yürütmesinin durdurulmasına karar verilerek aday memur yeniden görevine döndürülmüştür.

Not: Disiplin Cezası alan, eş durumu ataması yapılmayan, rütbe terfi alamayan, polis okullarından ilişiği kesilen veya başka konularda idare ile sorun yaşayan tüm memurlar ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Böbreğinde taş olduğundan polis okulundan elenen aday

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.