a
  • Polis Mevzuat
  • Bekçi
  • Az gbt yapan bekçiye sorumluluğu üstlenmekten imtina etmek nedeniyle verilen ceza iptali.

Az gbt yapan bekçiye sorumluluğu üstlenmekten imtina etmek nedeniyle verilen ceza iptali.

Sorumluluğu üstlenmekten imtina etmek gerekçesiyle çarşı ve mahalle bekçisine verilen disiplin cezasının iptalidir.

Az gbt yapan bekçiye sorumluluğu üstlenmekten imtina etmek nedeniyle verilen ceza iptali.

Kıdemli Başpolis Memuru, 50 gbt sorgusu limitini doldurmayan, az gbt yapan bekçiyi yüz yüze görüşmek için polis merkezine çağırdığını, bekçinin polis merkezine gelmediğini gerekçe gösterip bekçi hakkında rapor tutarak soruşturma başlatır.

Bekçi ifadesinde “çalıştığı süre zarfı içerisinde aranan şahıs, narkotik madde, faili firar, yoklama kaçağı, kabahatler kanunu ve trafik cezaları gibi birçok işlem yaptığını” belirtip, “havanın soğuk olması ve hafif yağmurdan kaynaklı insan yoğunluğunun olmadığını, bölgesinde şüpheli şahıslar ve suç işleyen şahısları yakalamaya yönelik aralıksız devriye attığını ve bölgesinde denk gelen şüpheli şahısları sorguladığını, bu sebeple de sorgulanan şahıs sayısının düşük olduğunu” ifade ederek görevini yaptığını izah etmesine rağmen sorumluluğu üstlenmekten imtina etmek suçu iddiasıyla KINAMA CEZASI ve 2 CEZA PUANI verilir.

Not: Düşük Performans puanı verilen, Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Branştan çıkarılan, Pomem – Pmyo’dan ilişiği kesilenler, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

sorumluluğu üstlenmekten imtina etmek
sorumluluğu üstlenmekten imtina etmek
sorumluluğu üstlenmekten imtina etmekten verilen disiplin cezası

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Görevin takdir ve yerine getirilmesinde müsamaha ve savsaklama göstermekten ceza.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.