a

Amirin usulüne göre verdiği emri yerine getirmemekten verilen cezanın iptali

Whatsap uygulaması üzerinden yapılacak toplantıya katılması yönünde verilen emre uymadığı iddiasıyla polis memuruna “Amirin usulüne göre verdiği emri yerine getirmemek”ten verilen 24 ay uzun süreli durdurma cezasının İPTALİ kararıdır. Takdir yetkisinin mutlak ve sınırsız olmadığı, gerekçesiz ve keyfi olarak kullanılamayacağından “geçmiş hizmetleri ve sicilleri göz önünde bulundurularak alt ceza uygulanabilirliği yönünden bir değerlendirme yapmaksızın tesis edilen işlemde hukuka uyarlık görünmediği” gerekçesiyle 24 ay uzun süreli durdurma cezası iptal ettirilmiştir.

Not: Disiplin Cezası alan, eş durumu ataması yapılmayan, rütbe terfi alamayan, polis okullarından ilişiği kesilen veya başka konularda idare ile sorun yaşayan tüm memur ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmeliği Ek -3 / IV-A ya uyamadığı için ilişiği kesilen öğrencinin kazanılan davası.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.