a

Amire bilgi vermeden doktor raporu alan polise bildirimleri süresi içinde kuruma bildirmemekten ceza.

Doktor raporu aldığı için polis memuruna verilen disiplin cezasının İPTALİ'dir.

Amire bilgi vermeden doktor raporu alan polise bildirimleri süresi içinde kuruma bildirmemekten ceza.

Rapor almak için amirden izin istenilme zorunluluğu yoktur. Böyle bir zorunluluğa hiç bir mevzuatta rastlanılmamıştır. Olması gereken prosedür; memur hasta ise hastaneye gider, doktor tarafından memura rapor verilir ve memur bu raporu kuruma bildirip hastalık iznine ayrılır.

Dava Konusu Olay: Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünde çalışan polis memuru hastaneye gider ve kendisine 1 günlük doktor raporu verilir. Polis memuru görevli diğer polis memuruna arayıp bilgi verir ve diğer polis memuru da amirlerini bilgilendirir.

Polis memuru hakkında, sorumlu amirlerine bilgi vermeden sağlık raporu aldığı ve göreve gelmediği gerekçesiyle disiplin soruşturması açılıp “bildirimleri süresi içinde kuruma bildirmemek” ten KINAMA Cezası Verilir.

Polis memurunun açılan davası kazanılarak verilen Cezanın İptali sağlanmıştır.

Not: Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, veya Başka konularda idare ile sorun yaşayanlar, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

Amire bilgi vermeden doktor raporu alan polise ceza.
bildirimleri süresi içinde kuruma bildirmemekten ceza

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Mesleğe dönen polisin başka ile atamasının iptali.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.