a

Amir ya da üstlerini eleştirmekten polise verilen cezanın iptali

Sosyal medyada amir ya da üstlerini eleştirmek, eleştirici yazı yazmak veya paylaşımda bulunmaktan polis memuruna verilen disiplin cezasının İPTAL'i yönünde kazanılan davadır.

Amir ya da üstlerini eleştirmekten polise verilen cezanın iptali

Sosyal medyada çalışma koşullarından rahatsız olduğu yönünde yazı yazdığı için polis memuru hakkında “Görev içinde veya dışında amir ya da üstlerinin eylem veya işlemlerini olumsuz yönde eleştirici nitelikte söz söylemek ya da yazı yazmak” tan soruşturma açılır. Soruşturma sonucunda polis memuruna ” amir ya da üstlerini eleştirmek ” ten 6 Ay Kısa Süreli Durdurma Cezası teklif edilip, alt ceza olarak 4 Günlük Aylıktan Kesme Cezası verilir.

Polis memurunun açılan davası kazanılarak verilen disiplin cezası İPTAL ettirilmiştir.

Not: Düşük performans notu verilen, Atamada sorun yaşayan, Disiplin cezası alan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memur ve öğrenciler, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

amir ya da ustleri elestirici soz soylemek veya yazi yazmak 1
amir ya da ustleri elestirici soz soylemek veya yazi yazmak 2
amir ya da ustleri elestirici soz soylemek veya yazi yazmak 3
amir ya da ustleri elestirici soz soylemek veya yazi yazmak 4

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Tüm Yorumlar (2)
 • Bir memurun Şubedeki Büro Amiri Komiser Yardımcısı ve aynı Şubenin bir başka büro amiride Komiser rütbesinde. Şimdi kendi büro amiri bir emir verse ve sonra da diğer büro amiri bir emir vermiş olsa
  Bu emirleri yerine getirirken öncelik sırası Komiser Yardımcısı olan Büro Amirininmi yoksa Komiser rütbesinde olan diğer Büro Amirininmi.

 • admin
  2 sene önce
  0 0

  Başka büronun amiri sizin amiriniz değildir. Siz bağlı bulunduğunuz büro amirinin emrine riayet etmekle mükellefsiniz.

  Amir emretme yetkisine sahip olan kişidir. Diğer komiser ise amir değil üsttür. Üstün tanımı ise; “Makam, rütbe veya kıdem büyüklüğünü” ifade eder. Şayet komiser sizin büroya bakan komiser yardımcısının da amiri ise o halde sizin de amiriniz sayılacağından üst amirin yani komiserin dediği olur. Önemli olan o kişinin rütbesiyle birlikte amirlikteki yetkisidir. Örneğin başka şubenin müdürü bile amiriniz değil üstünüzdür. Size emir veremez. Şubenize yazı yazar talepte bulunur. Şube amiriniz gelen yazıya istinaden işlem yapar veya yaptırır. Sonuç olarak aynı şubede bile olsanız rütbesi üst olduğu anlamına gelir. Eğer komiser yardımcısının amiri değilse yani genel olarak bir üst sıralı amiri değilse üst olması emretme yetkisi vermez. Ancak komiser yardımcısının da amiri ise (altını çiziyoruz üst değil amir) o zaman sıralı amirler olarak en üst amirin emri yerine getirilir.

Sıradaki haber:

Düşük sicil notu verilen jandarma onbaşının davası

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.