a

Amir ve üstlerini cimere şikayet eden polise verilen cezanın iptali

Amir ve üstlerini cimere şikayet eden polis memuruna "Amirlerini, üstlerini, aynı rütbedeki arkadaşlarını, astlarını veya diğer mesai arkadaşlarını haksız yere şikâyet etmek" ten verilen 4 ay kısa süreli durdurma ve 2 ceza puanının iptaline dair kazanılan dava.

Amir ve üstlerini cimere şikayet eden polise verilen cezanın iptali

Amir ve üstlerini cimere şikayet eden polise verilen ceza iptal ettirildi !.
İkamet ettiği yerde araç park etme nedeniyle polis memuru ve esnaflar arasında tartışma çıkmış, çıkan tartışmada polis memuru kendisinin darp edildiğini, esnafların kendisine hakaret ederek kendisini zorla dükkânın içerisine soktuklarını beyan etmiş. Olayın olduğu yerde görev yapan polis merkezi amirinin ise esnafı tanıdığından dolayı darp edildiği iddia edilen polis memurunu arayarak esnafları şikayet etmekten vazgeçirmeye çalıştığından, polis memuru görev ve yetkisini kötüye kullandığı iddiasıyla şikayet hakkını kullanarak amiri Cimer’e şikayet etmiştir. Amiri şikayet eden polis memuru hakkında “Amirlerini, üstlerini, aynı rütbedeki arkadaşlarını, astlarını veya diğer mesai arkadaşlarını haksız yere şikâyet etmek fiilini işlediğinden bahisle 7068 sayılı Genel Kolluk Disiplin Hükümleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin Kabul Edilmesine Dair Kanun’un 8. maddesinin 4. fıkrasının (a) bendinin (4) numaralı alt bendi uyarınca “4 Ay Kısa Süreli Durdurma” cezası, 2 (iki) ceza puanının verilmesi ve cezanın özlük dosyasına işlenmesine karar verilmiştir.

Açılan davada polis memuruna amir ve üstlerini şikayet ettiği için verilen ceza İPTAL ettirilmiştir.

Not: Disiplin Cezası alan, eş durumu ataması yapılmayan, rütbe terfi alamayan, polis okullarından ilişiği kesilen veya başka konularda idare ile sorun yaşayan tüm memurlar ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Kurumlar arası geçiş suretiyle polisin üniversiteye naklen atanmasına dair karar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.