a
  • Polis Mevzuat
  • Bekçi
  • Aday bekçiye hizmet dışında resmi sıfatının gerektirdiği saygınlığı sarsacak davranışlarda bulunmaktan verilen cezanın iptalidir.

Aday bekçiye hizmet dışında resmi sıfatının gerektirdiği saygınlığı sarsacak davranışlarda bulunmaktan verilen cezanın iptalidir.

Yüksek sesle müzik dinlediği iddiasıyla hakkında açılan soruşturma sonucu çarşı ve mahalle bekçisine verilen cezanın iptalidir.

Aday bekçiye hizmet dışında resmi sıfatının gerektirdiği saygınlığı sarsacak davranışlarda bulunmaktan verilen cezanın iptalidir.

ADAY BEKÇİYE VERİLEN CEZANIN İPTALİ
Jandarma bölgesinde arabada yüksek sesle müzik dinlediği iddiasıyla jandarma ile aralarında çıkan tartışma sonucu Çarşı ve Mahalle Bekçisine işlem yapılır. Asaleti tasdik olmayan Bekçi hakkında idari soruşturma sonucu “Hizmet dışında resmi sıfatının gerektirdiği saygınlığı ve güven duygusunu sarsacak eylem ve davranışlarda bulunmak” tan 6 Ay Kısa Süreli Durdurma Cezası verilir.

Aday memur olduğu için 657 Sayılı Dmk madde 57 gereği Bekçi’nin meslekten ilişiği kesilir.

Çarşı ve Mahalle Bekçisi’nin açılan davası kazanılarak verilen Cezanın İptali sağlanmıştır.

Not: Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayanlar sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

657 SAYILI KANUN MADDE 57: Adaylık süresi içinde aylıktan kesme veya kademe ilerlemesinin durdurulması cezası almış olanların disiplin amirlerinin teklifi ve atamaya yetkili amirin onayı ile ilişikleri kesilir. İlişikleri kesilenler ilgili kurumlarca derhâl Devlet Personel Başkanlığına bildirilir.

aday bekçi aday memura ceza
aday memura ceza
aday memura ceza dmk madde 57 ilişik kesilmesi

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Kep takmayan polise verilen cezanın iptalidir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.