a

24 saate kadar göreve gelmemek ‘ten verilen cezanın iptali

Polis memuruna verilen disiplin cezasının Bölge İdare Mahkemesince KESİN olarak iptali yönünde kazanılan davadır.

24 saate kadar göreve gelmemek ‘ten verilen cezanın iptali

Adli bir olay nedeniyle jandarma’da ifade veren, konuyu sorumlu komiserine bildiren polis memuru mesaiye geç gideceğini belirtmesine rağmen, komiser tarafından rapor tutulur. Savcılık tarafından silahına da el konulan polis memuru, hem açığa alındığını düşünerek hem de görev başlama saatinde görevde olmadığı iddiasıyla komiser rapor tuttuğu için göreve gitmez. Hakkında soruşturma açılarak “İzinsiz veya kurumca kabul edilebilir izni bulunmaksızın 24 saate kadar göreve gelmemek” ten ceza verilir.

Avukat beyler tarafından açılan davası ilk derece mahkemesinde kazanılamadı, ancak avukat beyler davanın peşini bırakmayarak Bölge İdare Mahkemesinde KESİN olarak KAZANDILAR!..

Not: Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan bütün memurlar ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

24 saate kadar ise goreve gelmemek bolge idare mahkemesi 1
24 saate kadar ise goreve gelmemek bolge idare mahkemesi 2
24 saate kadar ise goreve gelmemek bolge idare mahkemesi 3

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Kişinin iffetine yönelik söz söylemek, fiil veya harekette bulunmaktan verilen cezanın iptali davası

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.