a

Atamam çıktı ilişik kesmek istiyorum ilişiğimi kesmiyorlar. Diğer illerde durum nedir?

ilisik kesme

Merhabalar, bir şark il’inde görev yapıyorum. Genel atamada batıya tayinim çıktı, ilişik kesip gitmek istiyorum ancak ilişiğimi kesmiyorlar. Diğer illerde ilişik kesme ne durumda rica etsem sitenizde Forum kısmında sorabilir misiniz? (Sizden Gelenler)

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Tüm Yorumlar (15)
 • Serkan
  8 ay önce
  0 0

  Eşim 7 aylık polis memuru eş durumundan tayini aynı şehir içerisinde polis okuluna çıktı fakat 3 ayı geçmesine rağmen hala ilisigi kesilmedi ne yapmamız lazım çağresiz kaldık bir düzen kuramadım hala.

 • Adel
  9 ay önce
  0 0

  Merhaba bati bati tayin başvuruları ne zaman oluyor acaba genel atama mazeret ay i dönemi ayni şeyi mi ifade ediyor eşim 2015 beri istanbul görev yapmakta yeni kanuna göre 8 yıl doldurmuş bulunmakta tayin hakkımız ne olur acaba birde bati bati tercih hakki kaçta oluyor şimdiden teşekkürler

 • Okan
  2 sene önce
  0 0

  Merhabalar. Genel atama döneminde batı iline tayinim çıktı. buna bağlı olarak eşiminde tayini aynı ile çıktı. Eşimin ilişiği kesileli bir ayı geçti bizde mazeretimizi sunduk. Buna rağmen mazereti olmayanların ilişiği kesildi benimki kesilmedi. Ne yapılabilir

 • admin
  2 sene önce
  0 0

  Okan bey merhabalar, genel atama döneminde ilişik kesme tarihleri genel müdürlükçe belirleniyor. Dilekçe yazarak durumunuzu yazılı bir şekilde bildirip hem bilgin edinme hakkı kanunu gereği genel müdürlüğün belirlediği ilişik kesme tarihinin size bilgi verilmesini hem de mazeretinizden dolayı ilisiginizin kesilmesini talep edin. Genel müdürlükçe belirlenen süre geçilmiş ise şikayet hakkınız vardır, anayasa madde 41 gereği aile bütünlüğünüze zarar verildigi için manevi zarara da uğramış sayılırsınız. Görevlerini savsaklayanlar hakkında işlem yapılır. Yazılı müracaat etmeniz durumunda sorumluluk almamak için ilişiğinizi kesebilirler.

  14 Haziran 2022 tarih ve 25 numaralı emniyet genelgesine göre 2022 yılı genel atama dönemi ilişik kesme tarihleri 15/06/2022 – 18/07/2022 arasındadır.

  Emniyet atama yönetmeliği:
  Atama ve yer değiştirme emirleri atanan personelin ilk amirine geldikten sonra en geç 10 gün içinde ilgiliye tebliğ edilir ve yolluğu verilerek ilişiği kesilir. Ancak, genel atama döneminde atanan personel için ilişik kesme tarihleri Genel Müdürlükçe belirlenir. Daha üst makamlar atama emrini geciktirmeksizin aşağı kademelere ulaştırmakla sorumludurlar. Atanan personel hakkında mehil müddeti bakımından 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 62 nci maddesi hükmü uygulanır. Ancak sayman, mutemet ve mal sorumlusu görevlerini ifa edenlere üzerindeki hesap ve malları devir ve teslim için bir aya kadar süre verilebilir.

 • İbrahim
  2 sene önce
  0 0

  Şırnak’ta batıya tayinim çıktı fakat ilişik kesmek için mazeret isteniyor

 • Cem
  2 sene önce
  0 0

  Merhaba ilce icine baska bir karakola atamami istemistim beni cok başka yere atadilar iptal edebilir miyim

 • admin
  2 sene önce
  0 0

  Merhabalar Cem bey, Talebinize aykırı olarak rızanız olmadan ve geçerli bir gerekçeye dayanmayan atama işlemi dava yoluyla iptal edilebilir. 0552 559 4913 numarayı arayarak avukat beylerle görüşüp detaylı bilgi alabilir ve davanızı açtırabilirsiniz.

 • meteler
  3 sene önce
  1 0

  ben polis değil başka bir teşkilattayım biz normal tarihinde ilişik kesicektik ama son güne kadar nöbet yazıldığı için tayinciler olarak komple rapor aldık

 • Demir Demirkan
  3 sene önce
  0 0

  Adana da da ilişk kesin diye baksı var. Planlarımızı 16 temmuz diye yaptık. Mağdur olmak üzereyiz psikolojisimiz allak bullak.

 • Mete
  3 sene önce
  0 0

  Adıyaman da sadece trafik birimlerini bayramdan sonraya bıraktılar. Her Bayramda gelen Ek tedbirlerden dolayı. Ama ilişik kesme tebliğ 16 si son diye imza yapıldı. Mahkemelik olsak %100 kazanırız.teskilatta kaç polis arkanızda durur. Ben yazım kocaman sıfır 0.

 • Selim
  3 sene önce
  0 0

  Bizde şarktan batıya gideceğiz. Mazeret isteniyor maalesef.

 • Apollon
  3 sene önce
  0 0

  Aynı durumdayız

 • İlker
  3 sene önce
  0 0

  Muş’ta da durum aynı

 • Halilibrahim
  3 sene önce
  1 0

  Devrem durum bizde de aynı mazaretin yoksa batıdan gelmeler başlamadan ilişik kesilmiyor hakkimızda hayirlisi

 • Sqedy
  3 sene önce
  1 0

  Bizdede aynı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.