a

Paem’den ilişiği kesilen komiser yardımcısı adayının paem’e geri dönmesine dair karardır

Paem’de eğitim görmekteyken Polis Amirleri Eğitim Merkezi Giriş ve Eğitim-Öğretim Yönetmeliği’nin 41. maddesi’nin (ç) bendi uyarınca Polis Amirleri Eğitim Merkezi’nden “haklarında meslekten veya memuriyetten çıkarma cezasını gerektiren suçlardan dolayı adli veya idari soruşturma yapılıyor olmak” nedeniyle ilişiği kesilen paem öğrencisinin açılan davasında; “yapılan güvenlik soruşturması neticesinde FETÖ/PDY silahlı terör örgütü kapsamında Cumhuriyet Başsavcılığında adli soruşturma kaydının bulunduğundan ilişiğinin kesilmesinin, adli soruşturmasının kovuşturmaya yer olmadığına karar verildiği, anılan suçtan takipsizlik kararı verildiğinden Ankara Bölge İdare Mahkemesince Yürütmesinin Durdurulması kararı verilerek adayın paem’e geri dönmesi yönünde karar vermiştir.

Not: Disiplin Cezası alan, eş durumu ataması yapılmayan, rütbe terfi alamayan, polis okullarından ilişiği kesilen veya başka konularda idare ile sorun yaşayan tüm memur ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Fazladan yapılan şark hizmetinin ikinci şarktan düşürülmesi kararı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.