a

Khk ile kamu görevinden çıkarılan polis memurunun yeniden mesleğe dönmesine dair davadır.

Kamu görevinden khk ile çıkarılan memurun yeniden mesleğe dönmesi yönünde kazanılan davadır.

Khk ile kamu görevinden çıkarılan polis memurunun yeniden mesleğe dönmesine dair davadır.

Polis memuru hakkında “FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olma suçu” kapsamında ihbar yapılır. Cumhuriyet Başsavcılığınca, yapılan ihbarın doğruluğuna dair somut deliller olmadığından “soruşturma yapılmasına yer olmadığına” karar verilip bu karar kesinleşir.

Ancak buna rağmen Egm tarafından polis memuru 375 Sayılı Khk kapsamında “terör örgütüne üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut örgütle irtibatlı olduğunun değerlendirilmesi” üzerine Kamu Görevinden Çıkarılır.

Polis memurunun yeniden görevine dönmesi yönünde açılan davası kazanılmıştır.

Not: Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan polis, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayanlar sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

kamu görevinden çıkarılan polis
375 sayılı khk ile kamu görevinden çıkarılma
375 sayılı khk ile kamu görevinden çıkarılan polis
kamu görevinden çıkarıma

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Tahkikat evrakını yapmayan mukayyit polise görevde kayıtsızlık göstermek ve görevi belirtilen sürede bitirmemekten ceza.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.