a

AYM, Ara Verdiği Genel Kurul Toplantılarına Tekrar Başladı

AYM, Ara Verdiği Genel Kurul Toplantılarına Tekrar Başladı
AYM, ARA VERDİĞİ GENEL KURUL TOPLANTILARINA TEKRAR BAŞLADI.
3000 ek göstergemizin iptali istemiyle yapılan başvuruyu karara bağlamasını beklediğimiz Anayasa Mahkemesi belli aralıklarla yaptığı genel kurul toplantılarına, FETÖ/PDY Terör Örgütü zemininde yapılan bireysel başvuru dosyalarının getirdiği yoğunluk nedeniyle bir süredir ara vermişti.
Aym genel kurulu, bireysel başvuru dışında, itiraz ve iptal yoluyla gelen başvuruları karara bağlamak üzere, verilen aradan sonra dün ilk kez toplandı.
Bu yeni gelişme nedeniyle, Aym’nin önümüzdeki günlerde, ek göstergemizle ilgili başvuruyu tekrar gündemine almasını bekliyoruz.
SÜREÇ NASIL GELİŞMİŞTİ?
Biliyorsunuz, açtığımız dava sonucunda AYM kararıyla iptal ettirdiğimiz 2200 ek göstergeden sonra, bu sefer siyaset kurumunu harekete geçirerek, 3000 ek göstergeyi de iptali için Anayasaya Mahkemesine taşıdık.
Anayasa Mahkemesi bu başvuruyu 09 Şubat 2017 günü yapacağı genel kurul toplantısında karara bağlayacağını duyurdu ve bizler konuyu yakından takip etmek için yine Ankara’ya taşındık. 08 Şubat 2017 günü Ankara’daydık. Konuyu çok yakından takip ettik. 8 Şubat günü ilerleyen saatlerde duyduk ki; Emekli Emniyet Müdürleri Derneği karar aşamasına gelen dosya için dilekçe verecekmiş diye. Tabii buna bir anlam veremedik. Çünkü bu davayla alakaları yoktu, kendilerinin ek göstergesi 3000 değildi. 09 Şubat günü nihai kararı beklerken, bir de öğrendik ki, Anayasa Mahkemesi, TEMÜDDER Genel Başkanının verdiği dilekçeden kaynaklı, tarafları dinlemek için sözlü görüşme kararı alarak, karar vermeyi ertelemiş. İlk yorumlarımız şu oldu tabii; Emekli Emniyet Müdürleri Derneği pişmiş aşa su kattı..!!! Sağ olsunlar, yine yaptılar yapacaklarını..!!!
Dilekçelerini okuyunca şaşırdık mı? Tabii ki de hayır. Yazdıklarından; “Polis Memurları 3600 ek göstergeyi alırlarsa, bizimle eşit duruma gelirler, bizler sosyal, ekonomik ve kültürel yönden etkileniriz, külfetimize karşı edinmiş olduğumuz 3600 ek göstergemizi, külfet ödemeyen memurun alması düşünülemez” anlamı çıkıyordu. Buna niye şaşıracaktık ki, bu güne hiçbir fayda görmediğimiz kişilerden ancak bu beklenirdi. Bunu çok sorun etmedik farkındaysanız. Neyse ki, aşılmayacak bir sorun değil bu.
Gelinen noktada ise, genel kurul toplantılarına tekrar başlayan Anayasa Mahkemesinin, önümüzdeki günlerde konuyu tekrar gündemine almasını bekliyoruz. (emniyet-sen)

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

9.103 Polis Memuru Açığa Alındı!

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.