a
  • Polis Mevzuat
  • Jandarma
  • Güvenlik soruşturması nedeniyle Yedek Astsubay ‘lıktan erlik statüsüne düşürülen personelin kazanılan davası

Güvenlik soruşturması nedeniyle Yedek Astsubay ‘lıktan erlik statüsüne düşürülen personelin kazanılan davası

Hakkında Fetö konusunda hiçbir soruşturma olmayan ve Fetö ile bağı olmayan Yedek Astsubayın daha önce çalıştığı şirket Fetö'ye müzahir olduğu gerekçesiyle, Arşiv araştırması ve Güvenlik soruşturması nedeniyle Yedek Astsubaylık'tan Erlik Statüsüne Düşürüldü. Dava ile eski statüsü kazanıldı.

Güvenlik soruşturması nedeniyle Yedek Astsubay ‘lıktan erlik statüsüne düşürülen personelin kazanılan davası

Fetö/Pdy Nedeniyle Yedek Astsubay‘lıktan Erliğe Düşürülme
379. dönem Yedek Astsubay olarak eğitimlerini tamamlayan kişi, yedek astsubay olarak göreve başlamasının yapılmasını beklerken; 2011 – 2012 yıllarında anestezi teknisyeni olarak çalıştığı Sağlık Hizmeti Şirketi FETÖ/PDY’ye müzahir olduğu gerekçesi ile kapatıldığı için yapılan güvenlik soruşturması sonucu, şahsı hakkında Fetö konusunda hiçbir soruşturma açılmamasına ve Fetö ile hiçbir bağı tespit edilmemesine rağmen, yedek astsubaylık’tan erlik statüsüne düşürülmüştür.

Avukat beylerce açılan dava kazanılarak yeniden Yedek Astsubaylık Statüsünün verilmesi yönünde mahkemece karar çıkarılmıştır. Geçmiş olsun, Görevlerinde başarılar dileriz.

Not: Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Rütbe terfi alamayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, Fazladan şark yapan, eş durumu ataması yapılmayan, Polis okullarından ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayan tüm memurlar ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

guvenlik sorusturmasi feto nedeniyle astsubayin erlige dusurulmesi 1
guvenlik sorusturmasi feto nedeniyle astsubayin erlige dusurulmesi 2
guvenlik sorusturmasi feto nedeniyle astsubayin erlige dusurulmesi 3

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Polis memuruna amiri eleştirmek ‘ten verilen disiplin cezasının iptali yönünde mahkeme kararıdır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.