a

Fetö silahlı terör örgütüyle irtibat ve iltisak konusunda DANIŞTAY kararıdır.

Fetö Terör Örgütüyle irtibat ve iltisakı olduğu iddiasıyla memuriyetten ilişiği kesilen aday polis memuru hakkında verilen Danıştay Kararıdır.

Fetö silahlı terör örgütüyle irtibat ve iltisak konusunda DANIŞTAY kararıdır.

FETÖ SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYELİĞİ HAKKINDA DANIŞTAY KARARI
FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne üye olmak kapsamında ifadesi alınan şahsın beyanlarına istinaden, aday polis memuru hakkında da FETÖ/PDY silahlı terör örgütü ile irtibat ve iltisakına dair araştırma yapılır. Araştırma sonunda düzenlenen rapora dayanılarak 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 56. maddesi uyarınca aday polis memurunun memuriyetten ilişiği kesilir.

Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma sonucu polis memuru hakkında Kovuşturmaya Yer Olmadığına karar verilmesine rağmen, düzenlenen araştırma raporuna dayanılarak polis memuru meslekten çıkarılır.

İlk Derece Mahkemelerinden olumsuz karar çıkması üzerine konu Danıştay‘a taşınır. Danıştay 12. Dairesi, Bölge İdare Mahkemesi kararında hukuki isabet bulunmadığı nedeniyle oy birliği ile kararı bozmuştur.

Karar hayırlı olsun..

Not: Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Branştan çıkarılan, Pomemden elenen, veya Başka konularda idare ile sorun yaşayanlar, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

irtibat ve iltisak konusunda danıştay kararı
fetöye üyelik danıştay kararı
fetö terör örgütüne üyelik hakkında danıştay kararı

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Komiser yardımcısının kazanılan rütbe terfi davası.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.