a
  • Polis Mevzuat
  • Uncategorized
  • Fetö/Pdy soruşturması nedeniyle meslekten çıkarılarak ihraç edilen memurun kazanılan davası

Fetö/Pdy soruşturması nedeniyle meslekten çıkarılarak ihraç edilen memurun kazanılan davası

Fetö/Pdy soruşturması nedeniyle meslekten çıkarılarak ihraç edilen memurun kazanılan davası

İHRAÇ EDİLEN ADAY MEMURUN KAZANILAN YD KARARI !.
Fetö/Pdy soruşturmasında Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından kovuşturmaya yer olmadığı kararı verilmesine ve İdari soruşturmada bile hiç bir ceza verilmemesine rağmen DMK madde 56 “Adaylık süresi içinde temel ve hazırlayıcı eğitim ve staj devrelerinin her birinde başarısız olanlarla adaylık süresi içinde hal ve hareketlerinde memuriyetle bağdaşmayacak durumları, göreve devamsızlıkları tespit edilenlerin disiplin amirlerinin teklifi ve atamaya yetkili amirin onayı ile ilişkileri kesilir.” gereği meslekten ilişiği kesilerek ihraç edilen aday memurun mesleğe geri dönmesine dair kazanılan yd kararıdır. Fetö ile ilişiğinin olduğuna dair kesin bilgi belge olmadan sırf soruşturma konusu fetö olduğu için iftira olup olmadığına bakılmadan bir insanın hayatını etkileyecek kararların verilmesi doğru değildir, hukuka da aykırıdır. Bu kararda bunu açıkça göstermektedir.

Not: Aday memurken meslekten çıkarılan, Düşük performans puanı verilen, disiplin Cezası alan, eş durumu ataması yapılmayan, rütbe terfi alamayan, polis okullarından ilişiği kesilen veya başka konularda idare ile sorun yaşayan tüm memur ve öğrenciler, ilgili cezaların iptali ve diğer sorunların çözümü için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

6 ay durdurma cezası aldığı için dmk madde 57 gereği ihraç edilen aday memurun davası

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.