a

Amir veya üstlerini küçümsemekten komisere verilen cezanın iptalidir.

Amir veya üstlerini söz, yazı, tutum veya davranışlarıyla küçümsemek'ten verilen cezanın iptalidir.

Amir veya üstlerini küçümsemekten komisere verilen cezanın iptalidir.

Şube Müdürü olarak görev yapan Emniyet Amiri diğer rütbeli personellerle sorumlu oldukları şube konusunda planlama toplantısı yaparken, komiser talebini iletmek için odaya girer. Komiser, kendisinin haksız yere resmi ekipler amirliğine sürgün edildiğini beyan edip; daha önce emniyet amirinin şubede görev yapmak istemeyen varsa gönderebilirim dediği için, şubede görev yapmak istemediği yönünde talepte bulunur.

Komiserle Emniyet Amiri arasında ufak bir tartışma yaşanır. Komiser, “Sizin zamanınızda fetöcüler vardı siz ezildiyseniz biz ezilmek zorunda değiliz..” der. Emniyet Amiri de komiser hakkında “tutanak tutun ifadesini alın.. Çık git şuradan gözüm görmesin seni” şeklinde çıkışır. Bunun üzerine komiser emniyet amirine doğru bir kaç adım atarak ve ellerini havaya kaldırarak “Sen kim oluyorsun beni kovamazsın” der.

Komiser hakkında “Amir veya üstlerini söz, yazı, tutum veya davranışlarıyla küçümsemek” ten soruşturma açılarak, 24 ay uzun süreli durdurma cezasının alt cezası olarak 10 Ay Kısa Süreli Durdurma cezası ve 4 Ceza puanı verilir.

Komiserin açılan davası kazanılarak amir veya üstlerini küçümsemekten verilen 10 Ay Durdurma ve 4 Ceza Puanının İPTALİ sağlanmıştır.

Not: Disiplin cezası alan, Atamada sorun yaşayan, Branştan çıkarılan, Pomem – Pmyo’dan ilişiği kesilen veya Başka konularda idare ile sorun yaşayanlar, sorunların çözümü ve detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.
GSM: 0552 559 4913

amir veya üstlerini küçümsemek
amir veya üstlerini küçümsemekten ceza
Amir veya üstlerini söz, yazı, tutum veya davranışlarıyla küçümsemek

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Yorum yapanlar sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

Sıradaki haber:

Görev sırasında uyumak veya uyuklamaktan videosu çekilen polise verilen ceza.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.